To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Koncert z udziałem I.Sochy, D.Stachury i A.Zdunikowskiego oraz orkiestry Filharmonii Śląskiej    -   20/6/2009
Sopran i dwóch tenorów
Na koncert pod takim tytułem z udziałem tarnowianki Iwony Sochy - sopran, Dariusza Stachury i Adama Zdunikowskiego - tenorzy, z towarzyszeniem Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Mirosława Błaszczyka zaprasza Mościckie Centrum Kultury w niedzielę 28 czerwca 2009 r. o godz. 19.00. W programie najpiękniejsze arie z oper, operetek, musicali i pieśni neapolitańskie. Koncert pełen emocji na trzy znakomite głosy. To trzeba koniecznie usłyszeć.

Ogloszenie

Będzie można usłyszeć m.in.:
Aria Julii z op."Romeo i Julia" Ch. Gounoda, "Varasdin" z operetki "Hrabina Marica" Imre Kalman, "Besame Mucho", "Celito Lindo", Libiamo "Traviata" G.Verdi, "La Spagnola" V.di Chiara, Kankan z operetki "Orfeusz w piekle" Jacques Offenbach, duet Kuplety Barinkaya "Baron cygański" i wiele innych.

Iwona Socha, tarnowianka, sopranistka, absolwentka Wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego prof. Jana Ballarina (dyplom z wyróżnieniem). Już jako studentka trzeciego roku rozpoczęła współpracę z Filharmonią Śląską w Katowicach, gdzie pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka wykonała partię sopranową w Missa In Tempo Rebelii J. Haydna. Podczas koncertu z okazji 75-lecia Akademii Muzycznej w Katowicach z Akademicką Orkiestrą Symfoniczną i Chórem Kameralnym Akademii Muzycznej pod dyrekcją Jana Wincentego Hawela śpiewała partię sopranu w Requiem W. A. Mozarta. Występowała też w wielu spektaklach operowych i musicalowych, między innymi w rolach:
Papageny z Czarodziejskiego fletu Wolfganga Amadeus Mozarta Hrabiny z Wesela Figara Mozarta i Marii z West Side Story Leonarda Bernsteina.
Jest finalistką Konkursu Wokalnego im. Ludomira Rożyckiego w Gliwicach, Polskiej Pieśni Artystycznej w Warszawie oraz laureatką I nagrody na VII Międzyuczelnianym Konkursie Słowiańskiej Muzyki Wokalnej w Katowicach. W maju 2005 roku zadebiutowała na scenie Opery Śląskiej, kreując partię Małgorzaty w Fauście Charlesa Gounoda (spektakl z jubileuszowej listy 60-lecia Opery Śląskiej z udziałem Bogdana Paprockiego). Również w 2005 roku rozpoczęła współpracę z Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie. Od 2007 jest solistką Operetki Mazowieckiej, gdzie debiutowała partią Adeli w Zemście Nietoperza Johanna Straussa. Współpracuje z Filharmonią Pomorską, Częstochowską, Sudecką, Zabrzańską, Rybnicką, Koszalińską, Zielonogórską i Dolnośląską. W swoim repertuarze posiada wiele pieśni, arii operowych i oratoryjnych oraz partii operowych. Koncertuje w kraju i za granicą (Niemcy, Belgia, Francja).

Dariusz Stachura, tenor, przez amerykańskich krytyków nazwany jest "polskim Pavarottim". Występował zresztą z Włochem podczas obchodów 100-lecia premiery "Cyganerii" Pucciniego w Turynie w 1996 r. Jako jedyny obcokrajowiec kreował na zmianę z Pavarottim partię Rudolfa. Mistrz wyrażał się o polskim tenorze z najwyższym uznaniem. Artysta ukończył łódzką Akademię Muzyczną i debiutował w Teatrze Wielkim w Łodzi, wkrótce po wygraniu konkursu im. Ady Sari.
Po trzech latach dostał nagrodę specjalną krytyki łódzkiej za wybitne dokonania na scenie Teatru Wielkiego. Życiową szansą okazała się dla niego znajomość z wybitnym śpiewakiem Kałudi Kałudowem, który pomagał młodemu tenorowi odkrywać tajniki bel canta. Oprócz śpiewu operowego ważną dziedziną twórczości Stachury są koncerty muzyki oratoryjnej. Artysta śpiewał wraz z Filharmonią Narodową w salach koncertowych całej Polski i Europy.

Adam Zdunikowski tenor, zaczął występować w chórze w wieku siedmiu lat. W warszawskiej Akademii Muzycznej śpiewu uczył go Roman Węgrzyn, jeden z najwybitniejszych polskich tenorów. Artysta jeszcze na studiach zadebiutował w Teatrze Wielkim w Warszawie, gdzie został solistą. Zaczął też współpracę z Warszawską Operą Kameralną i kilkoma zagranicznymi scenami operowymi, m.in. hamburską Staatsoper i Teatrem Narodowym w Pradze.
Oprócz ról w największych światowych operach, m.in. "Carmen" Georgesa Bizeta, "Don Giovannim", "Uprowadzeniu z Seraju" i "Weselu Figara" Wolfganga Amadeusza Mozarta, "Madame Butterfly" i "La Rondine" Giacoma Pucciniego, śpiewa także bogaty repertuar oratoryjno-kantatowy (około 30 tytułów). Jest laureatem wielu konkursów wokalnych, m.in. Ady Sari w Nowym Sączu, Stanisława Moniuszki w Warszawie, Belvedere w Wiedniu i zwycięzcą VI Wielkiego Turnieju Tenorów w Szczecinie.

Mirosław Błaszczyk, dyrygent, dyrektor artystyczny Filharmonii Śląskiej.
Po studiach na Wydziale Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie warsztat dyrygenta chóralnego zdobywał u prof. Jana Wincentego Hawela, kontynuował naukę na Wydziale Teorii, Kompozycji i Dyrygentury; studia w klasie prof. Karola Stryji ukończył z wyróżnieniem. W grudniu 1991 roku został laureatem IV Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach. W 1993 roku American Society for Polish Music ufundowało mu 3-miesięczne stypendium w Los Angeles. W latach 1984-86 dyrygował zespołem złożonym z muzyków katowickiej Wielkiej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji podczas festiwali „Warszawska Jesień” i Śląskie Dni Muzyki Współczesnej”. Od 1986 roku był dyrygentem Państwowej Filharmonii Śląskiej i dyrektorem artystycznym Państwowej Orkiestry Symfonicznej w Zabrzu. W 1990 roku został dyrektorem naczelnym i artystycznym Państwowej Filharmonii w Białymstoku. W 1995 roku wraz z jej orkiestrą dał serię koncertów w USA, zwieńczoną entuzjastycznie przyjętym występem w nowojorskiej Carnegie Hall. W latach 1996-1998 był dyrektorem naczelnym i artystycznym Filharmonii Poznańskiej. Od maja 1998 r. jest dyrektorem artystycznym Filharmonii Śląskiej w Katowicach oraz Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga. W latach 1999 - 2002 był głównym dyrygentem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Porto (Portugalia), a w roku 2003 - jurorem i dyrygentem na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Maroku.
Mirosław Jacek Błaszczyk wiele koncertuje w kraju, łącznie z estradą Filharmonii Narodowej. Jego dyrygencki kunszt poznali także melomani: Austrii, Niemiec, Francji, Szwecji, Irlandii Płn., Hiszpanii, Portugalii, Białorusi, Litwy, Łotwy, Tunezji, Kanady, Korei Płd., Chin i Stanów Zjednoczonych. W 2000 roku w Bielsku-Białej poprowadził koncert Sinfonii Varsovii z udziałem Nigela Kennedy`ego. Wiosną 2007 r. poprowadził orkiestrę Ukraińskiej Filharmonii Narodowej podczas finałowych przesłuchań i w koncercie laureatów VII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. W. Horowitza, a na estradzie Filharmonii Narodowej poprowadził Europejską Orkiestrę Symfoniczną PROBALTICA w koncercie z Grigorijem Żyslinem. W listopadzie 2008 roku poprowadził w Meksyku nadzwyczajny koncert z okazji 90. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 85-lecia nawiązania polsko- meksykańskich stosunków dyplomatycznych.
W 2005 roku otrzymał stopień doktora sztuki muzycznej, w dyscyplinie dyrygentura. W 2009 roku otrzymał stopień doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie dyrygentura. W 2009 roku minister kultury i dziedzictwa narodowego, Bogdan Zdrojewski nadał Mirosławowi Jackowi Błaszczykowi Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

SOPRAN I DWÓCH TENORÓW
Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie, 28 czerwca 2009 r., godz. 19.00
Bilet: 50 zł, rezerwacja: (014) 633 46 21

UWAGA ! Mamy jedno podwójne zaproszenie na ten wyjątkowy koncert dla inTARnautów. Można je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w temacie hasło SPORAN i DWÓCH TENORÓW. W mailu prosimy podać dane kontaktowe osoby zgłaszającej (w tym koniecznie nr telefonu !). Konkurs rozstrzygnięty zostanie w w sobotę 27 czerwca po godz. 20:00. Do tego czasu czekamy na Wasze zgłoszenia. Zwycięzcę o wygranej i sposobie jej odebrania niezwłocznie poinformujemy zwrotnie, drogą elektroniczną lub telefonicznie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date        : Thu, January 2, 2025 17:06:15
IP          : 3.135.247.237
Browser     : Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)
Referer     : 
PHP Version : 4.4.9
OS          : Linux
Server      : Apache
Server Name : intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html