To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Studyjne kino w Mościckim Centrum Kultury    -   09/9/2009
Millennium Studio w październiku
Obfite propozycje przygotowało na październik mościckie „Millennium” dla miłośników kina studyjnego. 5 października zobaczymy „Ślepą miłość” - zbudowany z epizodów film o miłości ludzi niewidomych. 19 października - „Afonię i pszczoły” Jana Jakuba Kolskiego, zaś 26-go - „Spotkanie w Palermo” Wima Wendersa. Wszystkie projekcje rozpoczynają się o godz. 20:00; cena biletu 10 zł.

Ogloszenie
>

Ślepa miłość – 9 października - film dokumentalny, Słowacja, 2007, reż. Juraj Lehotsky
Film o miłości niewidomych. Zbudowany z epizodów, w czterech nowelach przedstawia kilka różnych par. Oto świat z zamkniętymi oczami. I prawdziwe uczucie, które dostrzegamy nie wzorkiem, tylko sercem. Juraj Lehotský nakręcił dokument o miłości, która nie jest ślepa.
”To nie jest film interwencyjny. Nie przeprowadza żadnej konkretnej tezy, nie oskarża, nie pokrzepia. Lehotský rejestruje po prostu życie kilku rodzin, kilkorga ludzi. Jedzą, rozmawiają, mejlują, śpią. Naprawdę nic szczególnego. Wyróżnia ich jedynie to, że są niewidomi, albo że widzą inaczej: głębiej, dokładniej. Doceniają wagę szczegółu, fakturę przedmiotu, wyczuwają każdą chropowatość, wszystkie zgrubienia. Pętelki na sukience i w życiu.
Młody słowacki reżyser przez cztery lata, począwszy od 2003 roku, filmował bohaterów, kolejne dziesięć miesięcy zajęło mu montowanie dokumentu. Warto było się jednak natrudzić. Efekt jest zaskakujący.
(…) Walorem filmu jest również całkowite wyzbycie się czułostkowatości i bezwiednego nawet sentymentalizmu. Reżyser nie celebruje ułomności swoich bohaterów. Po prostu filmuje ich osobność. „
- pisał w „Dzienniku” (dodatek „Kultura”) Łukasz Maciejewski.

”Afonia i pszczoły” – 19 października - reż. Jan Jakub Kolski, 2009
Afonia od dziecka zajęta dociekaniem kształtu świata. Zbiera miody niepodobne do innych miodów, uspokaja pszczele roje. Nie rozstaje się ze swoją wojskową kamerą, którą filmuje wszystko, co jej zdaniem na to zasługuje. Rafał - kiedyś światowej sławy zapaśnik, ukrywający się pod czarną maską. Teraz sparaliżowany po wypadku, całkowicie uzależniony od swojej żony Afonii. Wymyślił kilka śmiertelnie niebezpiecznych chwytów zapaśniczych, których tajemnicę chce odkryć wielu... Siera, Rosjanin surowej męskiej urody, sprawny fizycznie. Oficer Armii Czerwonej, zapaśnik z olimpijską przeszłością, bohater wojenny. Podąża śladem tajemnicy Rafała. Dla jej zdobycia gotów jest na wszystko.
”Ten film sam „wmówił” mi swój język. Nie udało się zaprojektować jego kształtu bez jego zgody. Wszystko było obliczone, wszystko zapisane w scenariuszu i scenopisie, wyrysowane na rysunkach, zaklęte w kształty. Ale film odrzucił ten projekt. Wymusił na mnie inny rodzaj uważności, inną organizację materii na etapie montażu. To nowe, nadzwyczajnie ciekawe doświadczenie” - mówi w wywiadzie Jan Jakub Kolski.

Spotkanie w Palermo – 26 października - reż. Wim Wenders, dramat, 2008. Obsada: Dennis Hopper, Giovanna Mezzogiorno, Milla Jovovich, Campino
Po dwunastu latach kręcenia filmów w USA Wim Wenders wraca do domu i ojczystego kontynentu filmem Spotkanie w Palermo. Po raz pierwszy zdjęcia powstają w jego rodzinnym mieście Düsseldorfie, a także w Palermo – jednym z najbardziej ekscytujących miejsc Europy.
Wenders napisał scenariusz z myślą o wokaliście Die Toten Hosen – Campino. Gra on w filmie popularnego fotografa Finna, który traci kontrolę nad swoim życiem i staje oko w oko ze Śmiercią (w którą wciela się Dennis Hopper)), a potem poznaje smak miłości. Włoska aktorka Giovanna Mezzogiorno była pierwszym typem reżysera do roli tajemniczej piękności Flavii.
Spotkanie w Palermo to również hołd złożony muzyce, ze specjalnym udziałem Lou Reeda i piosenkami, z których część powstała specjalnie do filmu. Na ścieżce dźwiękowej usłyszymy m.in. Nicka Cave-a (z zespołem Grinderman), Portishead, Iron&Wine, Calexico, Jasona Colletta, Beth Gibbons, Beirut, Bonniego „Prince-a” Billy’ego, Thoma, Get Well Soon i zespół Monta. Oryginalną muzykę napisał Irmin Schmidt, lider legendarnej niemieckiej grupy Can, która wywarła ogromny wpływ na współczesną scenę muzyczną.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date        : Thu, January 2, 2025 17:32:50
IP          : 3.142.42.247
Browser     : Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)
Referer     : 
PHP Version : 4.4.9
OS          : Linux
Server      : Apache
Server Name : intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html