To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Uroczysta premiera w kinie Millennium - zaproszenia dla inTARnautów   -   11/1/2010
Moja krew
5 lutego o godz. 20:00 w kinie Millennium odbędzie się wyjątkowa premiera filmu „MOJA KREW” z udziałem twórców: tarnowianina Marcina Wrony (reżyseria), Eryka Lubosa (odtwórca głównej roli) i Łukasza Dzięcioła (producent). Film jest jednym z najbardziej oczekiwanych debiutów pełnometrażowych w polskim kinie. ”Jeśli mamy pokazywać coś Europie to warto sobie życzyć takich realizacji, jak film Marcina Wrony pod tytułem"Moja krew". Mocne, wyraziste, chwilami szalone kino aż kipi od emocji. Uniwersalna historia o nawróceniu została zrobiona z pasją i niemałym rozmachem, co zdecydowanie wyróżnia ją na tle niemrawych, bladych produkcji o wszystkim i o niczym” - pisał w serwisie Stopklatka.pl Artur Cichmiński.

Ogloszenie
>

MOJA KREW to jeden z najbardziej oczekiwanych debiutów pełnometrażowych w polskim kinie. Już zrealizowana w 2001 roku znakomita szkolna etiuda Człowiek Magnes Marcina Wrony zebrała nagrody m.in. na festiwalach w Krakowie, Nowym Jorku, Monachium i Belgradzie. Scenariusz Mojej krwi (pierwotny tytuł Tamagotchi) zwyciężył w polskiej edycji konkursu Hartley-Merrill. Zdobył też trzecie miejsce w edycji międzynarodowej.
Głównym bohaterem filmu jest Igor (Eryk Lubos), bokser, który podczas jednej z walk zostaje poważnie ranny i musi zrezygnować z kariery. Po kolejnych, nieudanych związkach z kobietami zaczyna myśleć o tym, żeby zostawić po sobie „coś” – dziecko. Do tego właśnie potrzebna jest mu przypadkowo poznana na bazarze Wietnamka (Luu De Ly), która zgadza się urodzić mu dziecko w zamian za polskie obywatelstwo. To trudne na początku spotkanie ludzi odmiennych kultur zmieni wszystko w życiu bohaterów.
Bohaterem Mojej krwi jest też współczesna Warszawa – jej symboliczne, znane wszystkim miejsca i mroczne zaułki, a także mało znana mieszkańcom miasta kultura największej mniejszości etnicznej w stolicy.

GOŚCIE PREMIERY
MARCIN WRONA
Tarnowianin. Reżyser filmowy, telewizyjny i teatralny. Absolwent filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
W trakcie studiów na Wydziale Radia i TV im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim wyreżyserował m.in. film absolutoryjny pt. "Człowiek Magnes" (2001). Film zdobył uznanie na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in: zwyciężył w kategorii Najlepszy Film Studencki na Tribeca Film Festival organizowanym przez Roberta De Niro i Martina Scorsese w Nowym Jorku (2002).
W 2003 ukończył Mistrzowską Szkołę Reżyserii Andrzeja Wajdy. W tym samym roku wyreżyserował teatr TV, którego jest też współautorem, "Pasożyt". Spektakl otrzymał nagrodę za Debiut Reżyserski w Teatrze TV (2004). W styczniu 2004 wyreżyserował sztukę Endyego Walsha pt. "Uwięzieni" dla Terenu Warszawa (dawniej Teatr Rozmaitości).
Podczas ceremonii wręczenia Europejskich Nagród Filmowych 2004 w Barcelonie zaprezentował swój krótki film "Telefono", który później dołączony został do kolekcji DVD Pedro Almodovara.
W roku 2005 wyreżyserował kontrowersyjną sztukę pt. "Skaza" dla Teatru TV, za którą otrzymał Nagrodę Jury na Festiwalu Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" w Katowicach 2006 oraz Nagrodę za Reżyserię na Festiwalu "Dwa Teatry" Sopot 2006. Ostatnio zrealizował sztukę wg Harolda Pintera "Kolekcja" dla teatru TV (emisja 22 października 2006). Dla sceny faktu teatru TV powstała "Doktor Halina" w jego reżyserii i współautorstwa (na postawie wspomnień Haliny Szwarc z działalności konspiracyjnej).
Marcin Wrona studiował też w Binger Film Institute w Amsterdamie (2005). Reżyseruje również reklamy, wideoklipy, pracował jako drugi reżyser (m.in. Przedwiośnie). Wykłada reżyserię na Wydziale Radia i TV im. K. Kieślowskiego w Katowicach.

ŁUKASZ DZIĘCIOŁ
Producent filmowy. Ukończył międzynarodową produkcję filmową w Szkole Filmowej w Kolonii w Niemczech, produkcję filmową w Szkole Filmowej w Los Angeles oraz filmoznawstwo na Uniwersytecie w Łodzi. Od 10 lat związany jest z firmą produkcyjną Opus Film (z siedzibą w Łodzi), której jest także współwłaścicielem. Zadebiutował w 2001 r. jako producent filmu dokumentalnego "Jedziemy w stronę słońca". Jest jednym z organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage. Organizuje i nadzoruje studenckie warsztaty filmowe prowadzone przez światowej sławy filmowców. W ciągu ostatnich 3 lat wielokrotnie współpracował także przy amerykańskich produkcjach filmowych. W dorobku Łukasza Dzięcioła znajdziemy takie filmy jak: "Edi", "Mistrz", "Masz na imię Justine", "Hi-way", "Z odzysku", Chłopiec na galopującym koniu", "Inland Empire", "Pokój szybkich randek", "The loneliness of the Short-Order Cook", "Zero" i "Moja krew". Najnowszym filmem wyprodukowanym przez Łukasza Dzięcioła jest produkcja „Dwa światy, zaświaty” w reżyserii Ryszarda Brylskiego.

ERYK LUBOS
Za kreację w „Mojej krwi” Marcina Wrony został uhonorowany prestiżową nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego. W 2008 roku otrzymał nagrodę za drugoplanową rolę męską w filmie "Boisko bezdomnych" na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Eryk Lubos jest ponadto laureatem wielu nagród teatralnych.
Lubos ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu w 1998 roku. W tym samym roku otrzymał angaż do Wrocławskiego Teatru Współczesnego im. Edmunda Wiercińskiego oraz został uhonorowany nagrodą Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego i wyróżnieniem na XVI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za umiejętności komediowe zaprezentowane w spektaklu dyplomowym PWST we Wrocławiu, zatytułowanym "Igraszki diabła". W 1998 roku wystąpił w przedstawieniu "Ballady morderców" Nicka Cavea, w reż. Jerzego Bielunasa na deskach wrocławskiego Teatru K2. Występował w przedstawieniach reżyserowanych przez Krzysztofa Galosa, Krystynę Meissner, Piotra Cieplaka, Iwonę Kempę. W 2003 roku zagrał w spektaklu "Wojna polsko-ruska" Doroty Masłowskiej, wystawionym przez Agnieszkę Lipiec-Wróblewską na deskach gdańskiego Teatru Wybrzeże. W następnym roku wcielił się w Protosa w "Lochach Watykanu" Andre Gidea w reż. Jana Klaty.
W 2004 roku Lubos otrzymał Nagrodę Wrocławskiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru nagrodę za najciekawszą rolę męską (Jajo i Streeta) w "Zwycięstwie" Howarda Barkera w reż. Heleny Kaut-Howson. Wiele laurów przyniosła mu rola Bogusia w przedstawieniu "Made in Poland" wystawionym przez Przemysława Wojcieszka w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. W 2005 roku wystąpił w roli Aleksa w "Nakręcanej pomarańczy" Antonyego Burgessa, w reż. Jana Klaty, za którą otrzymał nagrodę na XXXVI Jeleniogórskich Spotkaniach Teatralnych. W 2005 roku Lubos przeniósł się do warszawskiego Teatru Rozmaitości, gdzie grał m.in. w przedstawieniach "2007: Macbeth", "Cokolwiek się zdarzy, kocham cię", "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku", "Szewcy.u.bram". Aktor wystąpił również w spektaklach Teatru Telewizji, m.in. "Courage mojej matki" (2002) Georga Taboriego, w reż. Magdaleny Łazarkiewicz i "Komu wierzycie?" (2007) Jeleny Djordjević, w reż. Macieja Pieprzycy.
Pod koniec lat 90. Lubos pojawiał się w serialach "Życie jak poker" i "Wszystkie pieniądze świata". Pojawił się w filmie "Stara baśń" (2003) Jerzego Hoffmana. W dramacie "Karol. Człowiek, który został papieżem" (2004) Giacomo Battiato, zagrał ubeka. Był Leszkiem Januchtą, człowiekiem "Grandy" (Paweł Małaszyński) w serialu "Oficer" Macieja Dejczera. Wystąpił w drugoplanowej roli w dramacie "Ono" (2004) Małgorzaty Szumowskiej. Był członkiem bandy Tadka (Przemysław Bluszcz) w filmie "W dół kolorowym wzgórzem" (2004) Przemysława Wojcieszki. Grał epizody w serialach "Boża podszewka. Część druga", "Okazja", "Pensjonat pod Różą", "Pitbull", "Codzienna 2 m.3", "Kryminalni".
Wcielił się w sędziego bokserskiego w dramacie "Z odzysku" (2005) Sławomira Fabickiego. Zagrał małomiasteczkowego mafioso w filmie "Przebacz" (2006) Marka Stacharskiego. W 2007 roku pojawiał się na drugim planie m.in. w filmach "Ryś" Stanisława Tyma, "Środa czwartek rano" Grzegorza Packa, "Wszystko będzie dobrze" Tomasza Wiszniewskiego.
Przełomem w jego karierze okazała się nagrodzona w Gdyni rola Romana "Indora" Gawrona w bardzo dobrze przyjętym filmie Kasi Adamik "Boisko bezdomnych" (2008). W 2008 roku Lubos wystąpił również w drugoplanowych rolach w filmach "Jak żyć?" Szymona Jakubowskiego i "Magiczne drzewo" Andrzeja Maleszka. Wcielił się także w głównego bohatera filmu telewizyjnego "Tysiąc zakazanych krzaków" Piotra Kielara. Rok później zagrał Igora, zawodowego boksera, który dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory w dramacie "Moja krew" Marcina Wrony. W filmie "Janosik. Historia prawdziwa" Kasi Adamik i Agnieszki Holland, wystąpił w roli Gabora. Pojawił się również w filmie "Dom zły" Wojciecha Smarzowskiego.

Uwaga: dla inTARnautów mamy 5 podwójnych, bezpłatnych zaproszeń na projekcję i spotkanie z twórcami filmu. Możesz je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule wiadomości hasło: MOJA KREW, a w środku jeszcze imię, nazwisko i nr tel. kontaktowego. Zaproszenia trafią do rąk wylosowanych osób, zwycięzcę poinformujemy o wygranej zwrotnie - drogą elektroniczną lub telefonicznie. Rozstrzygnięcie zabawy w piątek 5 lutego około godziny 16:00. Do tego czasu czekamy na Wasze zgłoszenia.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date        : Wed, January 15, 2025 13:32:49
IP          : 18.218.123.194
Browser     : Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)
Referer     : 
PHP Version : 4.4.9
OS          : Linux
Server      : Apache
Server Name : intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html