Przedstawiciele opozycyjnych ugrupowań w tarnowskiej Radzie Miejskiej zadeklarowali w piątek, że będą przeciwni zaproponowanej przez prezydenta likwidacji Szkół Podstawowych nr 5 i 8 w Tarnowie.
W piątek w obu szkołach podstawowych odbyły się spotkania z udziałem rodziców i nauczycieli, podczas których od przedstawicieli poszczególnych klubów w Radzie Miejskiej zażądano jasnych deklaracji, czy poprą w głosowaniu na sesji w lutym projekt prezydenta w części dotyczącej tych dwóch szkół.
Ogloszenie |
> |
Przedstawiciele trzech opozycyjnych klubów w RMT "Uczciwości", "Prawego Tarnowa" i Ligi Polskich Rodzin zadeklarowali, że będą przeciwni likwidacji obu szkół.
Nie przekonują ich bowiem argumenty, że trzeba poszukać oszczędności właśnie w ten sposób, kosztem dzieci. Poza tym, według radnego Stanisława Klimka, jeśli miasto oszczędza obecnie na wszystkim, to dlaczego przeznacza się blisko 70 tysięcy zł na organizację zabawy sylwestrowej na płycie Rynku.
Trzy opozycyjne kluby - "Uczciwość", "Prawy Tarnów" i "Liga Polskich Rodzin" - mają w tarnowskiej Radzie Miejskiej 12 głosów i jeśli choć jeden radny z klubów SLD-UP i prezydenckiego "Naszego Domu Tarnów" poprze je głosowaniu, uchwała zaproponowana przez prezydenta zostanie odrzucona.
Radny Jacek Nowicki z SLD-UP zadeklarował już w piątek natomiast, że będzie przeciwny likwidacji Zespołu Szkół Kolejowych i połączeniu tej szkoły od nowego roku szkolnego z Zespołem Szkół Zawodowych nr 2 w Tarnowie. Jeśli radny Nowicki zagłosuje w ten sposób, oznaczać to będzie najprawdopodobniej, że w tym punkcie uchwała zaproponowana przez prezydenta nie przejdzie na sesji. Radni podejmować będą uchwałę intencyjną na sesji w lutym.
(Smol)
fot. Paweł Topolski