To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   TYDZIEŃ BIBLIOTEK - “Biblioteka mojego wieku”   -   27/4/2007
Po raz czwarty w maju w całej Polsce obchodzony będzie Tydzień Bibliotek. Tarnowska MBP przygotowała z tej okazji bogaty program, obejmujący wystawy i spotkania autorskie. M.in. w naszym mieście zagości wystawa ze zbiorów krakowskiego Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Zaplanowano także wykład o życiu XIX-wiecznego poety ks. Karola Antoniewicza, promocję zbioru opowiadań tarnowianina Jerzego Reutera, czy spotkanie z Jackiem Dehnelem, nagrodzonym w ubiegłym roku Paszportem “Polityki”. Stałą pozycją tygodnia jest natomiast kiermasz “Książka dla Biblioteki” - każdy tarnowianin będzie mógł stać się, specjalnie upamiętnionym darczyńcą...

Ogloszenie
>

Program “Tygodnia

8 maja – MBP, ul. Krakowska 4
Spotkanie pracowników Biblioteki z prezydentem Tarnowa, przedstawicielami Rady Miejskiej i zaproszonymi gośćmi (godz. 13:00)
Otwarcie wystawy ze zbiorów krakowskiego Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (godz. 13:30)
Wykład Waldemara Smaszcza o życiu i twórczości XIX-wiecznego poety ks. Karola Anotniewicza (godz. 14:00)

9 maja – MBP – Czytelnia Naukowa, ul. Krakowska 4
Promocja zbioru opowiadań tarnowianina Jerzego Reutera pt. “Zdrada” (godz. 18:00)

10 maja – MBP – Czytelnia Naukowa, ul. Krakowska 4
Spotkanie z Jackiem Dehnelem, poetą i prozaikiem, nagrodzonym za powieść “Lala” Paszportem “Polityki” w 2006 roku (godz. 12:00)

12 maja – Plac Sobieskiego
Kiermasz “Książka dla Biblioteki” - każdy przechodzień będzie mógł kupić książkę i podarować ją Bibliotece. Każda podarowana w ten sposób książka zostanie opatrzona specjalną naklejką z nazwiskiem darczyńcy, które pojawi się także na liście sponsorów prowadzonej na stronie internetowej biblioteki. Godz. 10:00 – 14:00.

7 – 13 maja - “Dni otwarte Biblioteki”
Oddział Starych Druków i Książki XIX-wiecznej, ul. Krakowska 4
Prezentacja najcenniejszych zabytków piśmiennictwa ze zbiorów Działu (9 maja). Najstarszym z nich są Statuty Jana Łaskiego z 1506 roku, wydane w oficynie Jana Hallera w Krakowie. Inne zabytki to: Biblia w przekładzie ks. Jakuba Wujka z 1599 roku, Kronika Polska Marcina Bielskiego z 1597 roku, Żywot Stanisława, biskupa krakowskiego, męczennika Jana Długosza z 1511r, Introductorium astronomiae in ephemerides Jana Głogowczyka z 1514r, De origine et rebus gestis Polonorum Marcina Kromera z 1568r, Gniazdo Cnoty Bartosza Paprockiego z 1578r, Poczet herbów szlachty Korony Polskiej Wacława Potockiego z 1696r, Goffred albo Jeruzalem wyzwolona Torquato Tasso w przekładzie Piotra Kochanowskiego z 1618r, literatura kaznodziejska Piotra Skargi, Gabiana Birkowskiego, Bazylego Rychlewicza, Szymona Starowolskiego. Bogaty jest także zbiór konstytucji sejmowych z XVII i XVIII wieku wydany w Krakowie w oficynie Andrzeja Piotrkowczyka.
Oddział Dla Dzieci i Młodzieży, ul. Staszica 6
MBP – Moje Biblioteczne Pogotowie. W ramach zajęć przewidziano: wykonanie plakatu z ww hasłem i przygotowanym przez bibliotekę tekstem oraz przyjmowanie grup wycieczkowych z krótką pogadanką na temat roli i znaczenia współczesnej bilblioteki w dostępie do informacji, z uwzględnieniem internetu.
Filie na terenie miasta
W poszczególnych filiach eksponowane będą wystawy literacko – plastyczne prezentujące dzieje filii i historię książki; zaplanowano także uroczyste pasowania dzieci przedszkolnych na czytelników, pogadanki – bibliotekarze zapoznają dzieci i młodzież m.in. z obsługą czytelnika niepełnosprawnego (książki mówione, książki pisane alfabetem Braila – Filia nr 12, ul. Klikowska 6). Celem “Dni otwartych” jest także popularyzacja Telecentrów – 12 publicznych punktów dostępu do internetu, wyposażonych w wysokiej klasy sprzęt komputerowy oraz biurowy działający w ramach projektu finansowanego przez fundusz strukturalny UE “System Wspomagania Zarządzania Edukacją Edunet”.

Tydzień Bibliotek organizowany jest w celu popularyzacji bieżącej działalność bibliotek, ukazania rangi biblioteki i zawodu bibliotekarza, promowania nowoczesnych form informacji, oddziaływania na społeczności lokalne, ich życie umysłowe i kulturalne.Warto podkreślić, iż w 2004 r. Miejska Biblioteka Publiczna została wyróżniona w „Konkursie na najlepszy projekt programu działań w Tygodniu Bibliotek” organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date        : Mon, December 30, 2024 14:32:45
IP          : 18.119.142.113
Browser     : Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)
Referer     : 
PHP Version : 4.4.9
OS          : Linux
Server      : Apache
Server Name : intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html