To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Raz, Dwa, Trzy!   -   30/12/2007
Niesamowity koncert zespołu, który w niezmienionym składzie od 1990 roku koncertuje do dzisiaj. Ich muzykę rozmaicie szufladkowano i nagradzano w przeróżnych, czasem jakby wykluczających się nawzajem kategoriach. W Tarnowie wystąpią w kinie Marzenie, 12 stycznia o godz. 20:00 z najnowszym programem z piosenkami Wojciecha Młynarskiego – we własnych aranżacjach. Mamy jedno podwójne zaproszenie na koncert zespołu dla inTARnautów.

Ogloszenie
>

Powstali 31 lutego 1990 roku w Zielonej Górze – kilka dni później zagrali pierwszy koncert; potem przyszła wiosna, a wraz z nią Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, na którym zdobyli Grand Prix, nagrodę za teksty, muzykę, aranżacje, nagrodę im. Wojtka Bellona, nagrodę Jacka Kaczmarskiego oraz prywatną nagrodę J.K. Pawluśkiewicza (20 dolarów amerykańskich). Grupa została zaproszona do udziału w opolskim festiwalu, w koncercie „Debiuty” i otrzymała wyróżnienie. W kolejnych latach brała udział w następujących po sobie edycjach festiwali w Krakowie i w Opolu. Na początku lat dziewięćdziesiątych została zaproszona również na festiwal w Jarocinie. Zespół w niezmienionym składzie koncertuje do dzisiaj – tworzą go: Adam Nowak – gitara, śpiew; Grzegorz Szwałek – pianino el., akordeon; Jacek Olejarz – perkusja; Jarek Treliński – gitara elektryczna; Mirek Kowalik – gitara basowa. W Tarnowie „Raz, Dwa, Trzy” zagości z piosenkami Wojciecha Młynarskiego we własnych aranżacjach.

Zdając sobie sprawę z trudności z jakimi krytyka, oraz część odbiorców przyjęła odmienność brzmienia i poetyki, zespół podsuwał definicje pomocnicze, które mogły w dyskretny sposób zainteresować odbiorcę muzyką i treściami zagranymi i wyśpiewywanymi przez muzyków. I tak najpierw mieliśmy do czynienia z „landszaftami muzycznymi” (debiutancka, analogowa płyta „Jestem Polakiem”, „To ja” ), następnie „happy spirit” - płyta „Cztery” i „Sufit”, „bridge music” na płycie „Niecud”.
Ten szczególny, zdystansowany rodzaj egzystencjalizmu poparty elementami sympatii do szeroko pojętej ludzkości charakterystyczny dla twórczości Adama Nowaka, dziennikarze usiłowali porównywać z innymi wykonawcami, co nie zawsze oddawało sens przekazu prezentowanego przez zespół. Nietypowe instrumentarium i wyjątkowe dojrzałe, ale często ironiczne teksty Nowaka kojarzyły się z piosenką napisaną w Paryżu, usłyszaną w Warszawie, gdzieś w drodze do Moskwy. Zespól na płytach „Cztery” i „Sufit” nawiązał współpracę z Wojciechem Waglewskim jako producentem. Muzyka zyskała poszerzone brzmienie, elementy, bluesa, jazzu, folku i dość osobliwą, rockową energię. Tak wzbogacone albumy zyskały sympatię szerszej, nie tylko związanej z tak zwanym nurtem „piosenki studenckiej”, publiczności. Pojawiły się teledyski, programy i koncerty telewizyjne (TVP, Polstat, Canal+), które w znaczny sposób przyczyniły się do wciąż rosnącej popularności. W 1994 roku album „Cztery” był nominowany do Fryderyków w kategorii „Najlepszy Album Piosenki Poetyckiej”. Płyta „Niecud” wyprodukowana przez Marcina Pospieszalskiego otrzymała Fryderyka 99 w kategorii „Muzyka Alternatywna”. Następną płytą nagraną po kilku latach przerwy był koncert zarejestrowany w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Polskim Radiu. Na zlecenie „Trójki” zespół w lutym 2002 roku przearanżował kilkanaście piosenek wielce cenionej w kraju autorki słów do piosenek i wykonał je w piątą rocznicę śmierci poetki w studiu Jej imienia. Koncert ten przeszedł do historii polskiej muzyki rozrywkowej, nakład krążka przekroczył ponad sto tysięcy sztuk – płyta zyskała status „platynowej”. Została również nominowana do Fryderyków 2002 w osobliwej kategorii „Muzyka Popularna” .Rok później ukazuje się studyjny, autorski album „Trudno nie wierzyć w nic”, który ugruntowuje pozycję zespołu „Raz Dwa Trzy” na rynku muzycznym, czyniąc z grupy jedno z najciekawszych na nim zjawisk. Za tę płytę „RDT” nominowany jest do Fryderyków 2003 aż w siedmiu kategoriach. W efekcie otrzymał pięć statuetek - w kategorii „Muzyka Alternatywna” za „Piosenkę Roku”, „Produkcję”, „Teksty”, „Płytę Roku”, „Grupę Roku”. Płyta rozeszła się do tej pory w ponad dziewiędziesięciotysięcznym nakładzie i zyskała status płyty „platynowej”.

W marcu 2007 roku na zamówienie Przeglądu Piosenki Aktorskiej zespół przygotował program z piosenkami Wojciecha Młynarskiego. Świetnie przyjęty koncert premierowy w czasie Festiwalu powoduje że 10 czerwca w Studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie grupa nagrywa koncertowy materiał płytowy z piosenkami Mistrza.
Od lipca w rozgłośniach radiowych usłyszeć można pierwszą piosnkę singlową pt. „Jesteśmy na wczasach” z gościnnym udziałem pana Wojciecha. Premiera płyty odbyła się jesienią 2007 roku.
Bilety w cenie 30 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu) do nabycia w Biurze Obsługi TCK i w kasie Kina Marzenie.
Kino Marzenie, ul. Staszica 4, 12 stycznia godz. 20:00

Uwaga: dla jednego z inTARnautów mamy podwójne, bezpłatne zaproszenie na koncert w "Marzeniu". Możesz je otrzymać po nadesłaniu do nas - drogą elektroniczną na adres redakcja@intarnet.pl - listu zawierającego w tytule wiadomości hasło 123. Zaproszenie trafi do rąk wylosowanej osoby. Rozstrzygnięcie zabawy w piątek 11 stycznia około godziny 15:00. Do tego czasu czekamy na Wasze zgłoszenia.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date        : Sat, December 21, 2024 14:37:07
IP          : 18.225.57.42
Browser     : Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)
Referer     : 
PHP Version : 4.4.9
OS          : Linux
Server      : Apache
Server Name : intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html